Your search results

Overview

  • Updated On:
  • September 22, 2022
  • 6 Dhoma
  • 7 Tualete
  • 435.00 m2

Shitet Penthouse Luksoz tek Square 21!

1.600.000 €
Preferuarat

Pershkrimi

Shitet Penthouse Luksoz tek Square 21! Mundesi unike per te zoteruar nje Penthouse Luksoz ne nje nga zonat me te deshiruara te Tiranes.
Penthousi ka siperfaqe 435m² , 1.4m² gjelberim perfshin ndarjen e gjithe katit si me poshte:

1- 6 dhoma gjumi

2- 7 banja te plota

3- 5 kuzhina

4- 5 sallone ndenje

5- 1 ambien i madh ngrenie

6- 1 lavanderi te bollshme

7- 2 ashensore te dedikuar vetem per Penthouse ne katin e fundit te pallatit

8- 4 poste parkimi te bollshme

9- 500 m2 tarrace, e aksesueshme per perdorim

Izolimi i Penthouse (hidroizolim, termoizolim dhe zeizolimi per muret e brendeshme)
Ngrohja -ftohja jane ne cdo ambient te shtepise, perfshire korridore dhe banja.
Te gjitha instalimet hidraulike dhe elektrike jane ne mure, jo ne dysheme. Kjo ofron nje zgjidhje te favorshme per cdo ndryshim te mundeshem
Sistemi i ngrohje dhe i ftohjes – HVAC:
Sistemi i instaluar ne kete Penthouse eshte me i mire qe egziston ne Shqiperi. Ai perbehet nga 7 zona te vecanta te cilat kontrollohen vecmas per cdo apartament. Nje system i plote klimatizues, i padukshem dhe pa zhurme.
Ky sistemi HVAC ofron gjithashtu dhe nje system per futjen e ajrit te frekset ne cdo kohe ne Penthouse, “make up air”, gjtihashtu ben dhe kthimin e ajrit te cdo dhome gjumi dhe ambienti “air return
Penthousi eshte e organizuar ne 1 apartament kryesor te madh me 2 dhoma gjumi dhe 3 banja, sallon te bollshem ndenje me 2 ballkone dhe 1 oxhak me dru natyral.

– Ky penthouse perfshin gjithashtu edhe nje kuzhine te madhe dhe 2 garderoba te medha si edhe nje lavanderi te plote, me makine larje dhe tharje te vecuara.

– Pjesa tjeter e prones perfshin 4 apartamente me te vegjel, me dhomat e perkatese te ndenjes, dhomat e gjumit dhe banjat e plota, si edhe ballkone me pamje te lire.

– Cdo dhome gjumi eshte e konceptuar me banje te vecante “On – Suite”.

– Te gjitha dushet jane te madhesive standarte amerikane, jo te madhesive evropiane .

Pjese e ketij penthousi jane edhe 4 poste parkimi te bollshme, me te medha se parkimet standarte, ne te cilat mund te parkohen lehtesisht makina te medha.
Keto poste parkimi ndodhen ne pozicionin me elitar te pallatit, ne katin -1, me lartesi 6 metra prane ashensorit, vecuar nga parkimet e te tjera nepermjet nje muri perimetral.
Mundesi per qera 7500€/muaj neto i diskutueshem. Preferohen vetem kliente afatgjate, jo per airbnb.
Cmimi 1 600 000€
Kontakt: 069 626 5555 / 069 202 1009

Adresa

Qyteti:
Shteti: Albania
Open In Google Maps

Detajet e Prones

Property Id : 42422
Cmimi: 1.600.000 €
Siperfaqja: 435.00 m2
Dhoma Gjumi: 6
Tualete: 7
ID e Pronës: G1288

Specifikimet

Other Features
Arreduar
Ballkone
Garazh
Hipoteke

Gjeni pronen tuaj!

Harta

Prona të ngjashme

Penthouse
Shitje
250.000 €

Shitet papafingo ne Selite!

2 BD
1 BA
234.41 m2
Penthouse
Shitje
460.000 €

Shitet super Penthouse ne Astir!

3 BD
3 BA
720.00 m2

Compare Listings

Golden Home Realestate