click to enable zoom
loading...
We didn't find any results
open map
View Roadmap Satellite Hybrid Terrain My Location Fullscreen Prev Next
Your search results

Demo Property Template 3 Bakery

Shtoje te të preferuarat

Shitet duplex 4+1+3 tek Komuna e Parisit!! Apartamenti ka siperfaqe totale 215.7m² dhe organizohet ne kati i 1: nje sallon te bollshem sebashku me ambientin e gatimit, nje dhome gjumi, nje tualet dhe nje ballkon i cili aksesohet ne te gjitha ambientet; Kati i 2: tre dhoma gjumi ku matrimonialja disponon tualet me vete dhe nje tualet i perbashket. Apartamenti ndodhet ne nje pallat ne ndertim ne faze grope. Godina e propozuar është konceptuar si një objekt i zhvilluar në vertikalitet. Objekti, në 2 katet e para zhvillohet me ambjente shërbimi në formën e zyrave dhe ambjenteve tregtare. Katet e mesipërme do jenë banesa duke ofruar apartamente nga konfigurimet më të ndryshme me hapsira të bollshme. Fasada e objektit synon të ketë një simetri në grid-in e tij, për t’u lehtësuar nga një hapje në katin e katërt, të cilat në konturimin e objektit në vetvete lehtësohen nga përdorimi i elementit të xhamit. Ky kat është më i lartë në lartësi sesa kati mesatar i objektit. Gridi i krijuar vjen i ruajtur me ngjyre neutrale në fasadë ku hapjet përkojnë me funksionin e vetë objektit. Luhet me ritmin në fasadë duke filluar nga harqet në katin përdhe, me carje vertikale në katet e para të shërbimeve, duke vazhduar më sipër në fasadë me një lloj ritmi vertikal-horizontal në carje. Sikurse mund të shihet objekti në grid-in e fasadës së tij ka disa momente gjelbërimi të cilat përkojnë me ambjentet e “oborreve të brendshme” për vetë apartamentet. Cmimi 1800€/m².  Per nje vizit ne prone kontaktoni 069 202 1009

General Information

Property Id :

Image Gallery

Demo Property Template 3 Bakery

Demo Property Template 3 Bakery

Skype:
Phone:
Mobile:
Email:

Contact Me

Schedule a showing?
You can reply to private messages from "Inbox" page in your user account.

Compare Listings