Your search results

Overview

  • Updated On:
  • September 22, 2022
  • 3 Dhoma
  • 2 Tualete
  • 155.00 m2

Ekskluzive! Shitet super vilë tek Turquoise Marina!

550.000 €
Preferuarat

Pershkrimi

Ekskluzive! Shitet super vilë tek Turquoise Marina!

Vila T2

Vila ka sipërfaqe fizike 155 m2, e cila organizohet ne ambientin e ngrënies, këndi i gatimit & kuzhina, të dyja ambiente të aksesueshme në verandë. Në të njëjtin kat ka edhe një tualet dhe nje dhome gjumi. Kati i dytë është i organizuar në dy dhoma gjumi, ajo matrimoniale me dalje në verandë, dhoma e gjumit e fëmijëve dhe një tualet. Kati nëntokë i kësaj vile mund të shfrytëzohet si ambjent Teknik.

• Specifikime teknike:
Sipërfaqe e brendshme…………………………….. 155m²
Sipërfaqe e nëntoke…………………………………. 100.70 m²
Sipërfaqe e përbashkët…………………………….. 2.62 m²
Sipërfaqe verande……………………………………. 35.70 m²
Sipërfaqe parcele……………………………………… 472 m²
Sipërfaqe oborri….…………………………………… 373.26 m²

Cmimi :550.000€

Turquoise Marina është ndër projektet më të mëdhaja, jo vetëm në Shqipëri, por edhe në rajonin e Ballkanit, me një sipërfaqe totale prej 350’000m2 (35 ha) dhe sipërfaqe ujore 38’400m2, i pozicionuar në Hamallaj, në zonën e Gjirit të Lalëzit. Turquoise Marina ofron cilësi të lartë të përcaktuar nga EUROCODE, me ndjekje rigoroze të 10 standardeve evropiane për dizajnin strukturor. Investimi ka në përbërje hapësira të dedikuara për terrene sportive, pishina, Aquapark, Marine Port dhe faciliete të shumta për t’iu dhuruar një jetesë të qetë, larg zhurmës dhe kaosit të përditshëm të qyteteve. Kompleksi “Turquoise Marine” ofron izolim termik, teknologji të lartë, siguri të plotë me sistem të dixhitalizuar si dhe një arkitekturë moderne dhe tepër funksionale. Distanca nga Tirana është 40 Km, 35 km nga Aeroporti i Rinasit “Nënë Tereza”, dhe 23 km nga Porti i Durrësit. Brenda kompleksit do të jetë e aksesueshme lëvizja tokësore për mjetet motorrike, ndërsa nga uji lëvizja do të mundësohet nëpërmjet varkave dhe motorrvarkave, gjithashtu edhe biçikleta uji.

Shërbimet: Aquapark, Pishina, Marine Port, Bar, Restorant.

Facilitete: Plazh Privat, Port Ankorimi për mjete lundruese, Parkim i dedikuar, Korsi biçikletash, Ambiente sportive.

Një ndër pikat e forta të këtij projektit është kanali, i cili lidh në mënyrë natyrore detin me pjesën e brendshme të kompleksit, që gjithashtu siguron një sistem ekologjik  për drenimin dhe mbledhjen e ujërave siperfaqesore të të gjith rezidenceëës, siguron akses të drejtëpërdrejtë në çdo pronë, përveç pronave që janë krah tij, për çdo banesë në rezidencë i aksesohet një post parkimi ne kanal. Menaxhimi i ketij kanali do të jetë i ndryshëm nga menaxhimi i rezidencës, kontrolli i kanalit do të bëhet me pika vrojtimi në fillim dhe në fund të tij. “Turquoise Marina” do të jetë një destinacion rekreativ për individët dhe familarët që dëshirojnë të shijojnë natyrën rrethuar me pisha të buta dhe të egra ku ofrohet siguri, cilësi e lartë ndërtimi dhe infrastrukturë. Projekti është konceptuar në një mënyrë të tillë që ta gjejë veten, dhe një çift i ri, edhe një familje e madhe. Në kompleks do të gjeni hapësirën e dedikuar e cila do të krijojë përputhshmëri me kërkesën tuaj.

Kontakt :069 202 1009

Adresa

Detajet e Prones

Property Id : 38297
Cmimi: 550.000 €
Siperfaqja: 155.00 m2
Dhomat total: 4
Dhoma Gjumi: 3
Tualete: 2
ID e Pronës: G891

Specifikimet

Other Features
Ballkone
Ne ndertim
Verande

Gjeni pronen tuaj!

Harta

Prona të ngjashme

Vila
Qera
1.500 €

Jepet me qera vile tek Colombo 2, Teg!

3 BD
3 BA
300.00 m2
Vila
Shitje
365.000 €

Shitet vile 2-kateshe tek Kthesa e Kamzes!

3 BD
2 BA
365.50 m2
Vila
Shitje
900.000 €

Shitet vile tek Milord Residence, Farke!

3 BD
3 BA
348.00 m2

Compare Listings

Golden Home Realestate