Your search results

Overview

  • Updated On:
  • September 22, 2022
  • 2 Dhoma
  • 1 Tualet
  • 91.55 m2

Shitet apartament 2+1 tek Santorini Residence ne Dhermi!

242.607 €
Preferuarat

Pershkrimi

Shitet apartament 2+1 tek Santorini Residence ne Dhermi. Apartamenti ka siperfaqe 91.55m² dhe organizohet ne nje sallon te bollshem sebashku me ambientin e gatimit me dalje ne ballkon, dy dhoma gjumi dhe nje tualet i perbashket. E vendosur në plazhin e Drymades, resorti i pushimeve Drymades Village përbëhet nga një sërë oborresh me shkallë të përshtatur nga arkitektura duke përzier projektin në një ndjenjë kohezive fshati. Duke ndjekur topografinë me një diferencë lartësie prej 15 metrash, arkitektura artikulon nivelet e tokës me oborret me shkallë duke sjellë një ndjenjë introverte, ndërsa në tre katet e sipërme, njësitë përfshijnë tarraca dhe ballkone të zgjeruara, duke zgjeruar jetën publike në të gjitha nivelet.

Tipologjikisht vilat trajtohen nga studimi i arkitekturës mbizotëruese të vendndodhjes dhe synimi për të gjetur një rezultat të ndryshëm nga një projekt resorti ku individualizimi thyen një dizajn monoton. Imazhi ikonë i fshatrave mesdhetare do të komunikohet në arkitekturë me elementë të paracaktuar, si çatitë dhe fasadat që përbëjnë një katalog për personalizimin e vilave. Kryesisht tre njësi me madhësi të ndryshme formojnë masterplanin që variojnë nga njësitë e studios në njësitë e mëdha familjare. Ato gjithashtu mund të bashkohen horizontalisht dhe vertikalisht, duke zgjeruar mundësitë për pronarët e ardhshëm.

Në total, gjashtë sheshe janë të ndërthurura me njëra-tjetrën, duke formuar një oborr të madh të brendshëm që artikulon hapësirën private me atë publike përmes hapjeve në arkitekturë. Të vendosura në lartësi të ndryshme dhe të alternuara njëra me tjetrën, ato hapin pamjet e bregdetit dhe ofrojnë një sërë aktivitetesh për vizitorët. Qasja kryesore për peizazhin është të ruhet sa më shumë bimësia ekzistuese. Peizazhi ndryshon përbërjen e tij nga një pyll i dendur në pjesën më të ulët të parcelës në një shesh urban në pjesën më të lartë. Llojet vendase (selvitë dhe ullinjtë) dhe bimët me mirëmbajtje të ulët (Bougainvillea, Cacti), përbëjnë bimësinë e përzgjedhur. Mundesi Ideale per ti bere pushimet tuaja me magjike. Cmimi 2650€/m². Per nje vizite ne prone kontaktoni 069 202 1009

Adresa

Qyteti:
Shteti: Albania
Open In Google Maps

Detajet e Prones

Property Id : 38352
Cmimi: 242.607 €
Siperfaqja: 91.55 m2
Dhomat total: 3
Dhoma Gjumi: 2
Tualete: 1
ID e Pronës: G898

Specifikimet

Other Features
Ballkone
Ne ndertim

Gjeni pronen tuaj!

Harta

Prona të ngjashme

Apartament 2+1
Shitje
Apartament 2+1
Qera
Apartament 2+1
Shitje

Compare Listings

Golden Home Realestate